Nawigacja

 • 11 Listopada 2017

  14.11.2017

  Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole w dniu 14 listopada 2017r. Inscenizację drogi Polaków do wolności przedstawili uczniowie klas V i IV pod opieką Pani Anny Boguty. Bardzo wymowna część artystyczna przypomniała wszystkim o najważniejszych momentach w historii Polski. Inscenizację pięknie dopełniły pieśni w wykonaniu chórku szkolnego, którym opiekuje się Pan K.Tarczyński. Inscenizacja została też zaprezentowana w Kościele Parafialnym w Chodlu.

  Zdjęcia w Albumie Fotograficznym - galeria - 11 listopada 2017.

  11 Listopada 2017 - Obrazek 1

 • Ślubowanie klas pierwszych 2017

  10.10.2017

   Dnia 27.10.2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej im.ks.J.Twardowskiego w Chodlu w obecności zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów.Klasy I A z wych. Panią Z.Wyroślak i klasa Ib z wych. Panią A.Ceglińską zaprezentowały swoje umiejętności – dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły.Na koniec uroczystości pierwszaki zostały przyjęte do braci uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego – wcześniej obcięto im ośle uszy, długie języki. Wszyscy z uśmiechem wypili magiczny, cytrynowy napój.Dyrekcja szkoły oraz rodzice życzyli najmłodszym wychowankom samych sukcesów, zadowolenia i najwyższych ocen w szkole.Zdjęcia w Albumie Fotograficznym- galeria Ślubowanie klas pierwszych 2017

  Ślubowanie klas pierwszych 2017 - Obrazek 1

 • Dzień Edukacji Narodowej 2017

  17.10.2017

  W dniu 17.X.2017 r świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczna przygotowana została przez klasy IV. Występy uświetnił chórek szkolny. Pan dyrektor Wiesław Dudek oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły. Słodkie upominki wręczył nauczycielom Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w Albumie Fotograficznym- galeria Dzień Edukacji Narodowej 2017

  Dzień Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 1

 • Wycieczka do pracowni szkła

  W dniach 5 i 6 października klasy trzecie były na wycieczce i warsztatach w pracowni szkła artystycznego u Państwa Ewy i Marka Jargiło we Wronowie. Pan Marek zapoznał uczniów z historią  oraz różnymi technikami tradycyjnego, ręcznego formowania szkła. Pod okiem mistrza każdy uczestnik próbował własnych sił, powstawały ciekawe, unikalne i fantastyczne prace. Natomiast pani Ewa uczyła sztuki rysowania i grawerowania na placku szklanym. Uczniowie pracowali precyzyjnie i w skupieniu tworząc cudowne prace, które zabrali do domów. Były to bardzo ciekawe i interesujące warsztaty, które przypadły wszystkim do gustu. Zachęcamy inne klasy do udziału w tych warsztatach. Zdjęcia w galerii Pracownia szkła 2017.

  Wycieczka do pracowni szkła - Obrazek 1

 • WYCIECZKA DO LASU

  05.10.2017

  W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy III a, wybrali się do lasu. W naturalnym środowisku omawiali warstwy lasu, ich roślinność i mieszkańców. Przez lupę obserwowali ciekawe okazy. Opisywali różnice między drzewem, a krzewem, rozróżniali grzyby. Nasłuchiwali odgłosów przyrody. Na koniec wesoło się bawili na placu zabaw. Wycieczka chociaż niedługa, sprawiła wszystkim dużo radości. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Wycieczka do lasu 2017.

  WYCIECZKA DO LASU - Obrazek 1

 • Rozstrzygnięcie konkursu KRUS

  28.09.2017

  W dniu 27 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Jestem bezpieczny na wsi”. Podczas spotkania z przedstawicielem KRUS-u panem Bogdanem Zezulą uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Następnie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Jestem bezpieczny na wsi”. Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Jadwigi Piłat, Moniki Grocheckiej i Marii Szatan. Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Z rąk kierownika KRUS otrzymali piękne nagrody. Zdjęcia - w albumie Konkurs KRUS.

  Uczniowie wyróżnieni:

  1. Zosia Królikowska kl. I a

  2. Blanka Beksiak kl.IIIb

  3. Ola Pawlikowska kl.IIIb

  4. Milena Czuryszkiewicz kl.IIIb

  5. Mikołaj Drózd kl.IIIa

  6. Konrad Karczmarski kl.IIIb

  7. Martynka Wieczorek kl.IIIb

 • Dnia 14 września 2017r (czwartek) o godzinie  16.00 odbędzie się pierwsze w nowym roku szkolnym 2017/2018 zebranie rodziców uczniów klas I-VII.

  Prosimy wszystkich rodziców o udział w zebraniu.

   - Obrazek 1

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  10.09.2017

  W dniu 04.09.2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Rok szkolny zainaugorawany został mszą swiętą w naszym kosciele parafialnym. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Tadeusz Domżał. W szkole wysłuchaliśmy wystąpienia pana dyrektora Wiesława Dudka, który od tego roku szkolnego jest nowym dyrektorem szkoły. W obecności uczniów, rodziców i nauczycieli nowy dyrektor złożył ślubowanie na sztandar szkoły. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na te ważną dla społeczności szkolnej uroczystość. Witamy w naszej szkole nowych nauczycieli Iwonę Dzikowska, Martynę Gasińską,Annę Kwietniewską, Małgorzatę Małecką, Jolantę Mędrek, Dariusza Mirosława, Marzeną Pietraś, Annę Pleńkowską - Dudek, Krzysztofa Płechę, Marię Rodzinek oraz Agnieszkę Wrzołek. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom sukcesów. Zdjęcia w galerii - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  31.08.2017

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Chodlu odbędzie się w dniu 4 września 2017r. 

  Program rozpoczęcia roku szkolnego:

  godz: 8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym,

  godz: 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

  Na uroczystość zapraszamy uczniów, rodziców, opiekunów oraz dziadków.

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

 • 78 rocznica wybuchu II wojny światowej

  31.08.2017

  II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku gdy pancernik "Schleswig-Holstein" zaatakował polską składnicę tranzytową na Westerplatte. 17 września 1939 roku wschodnią granicę Rzeczpospolitej przekroczyła Armia Czerwoną. Pretekstem była ochrona mniejszości białoruskiej i ukraińskiej w rzeczywistości zostało to uzgodnione wcześniej w tajnym protokole do paktu Ribbentrop- Mołotow. 28 września 1939 roku Niemcy i ZSRR podpisały układ o przyjaźni i granicach, w którym dzieliły Polskę między siebie. II wojnę światową w Europie zakończyło zdobycie Berlina 8 maja 1945 roku. III Rzesza podpisała akt bezwarunkowej kapitulacji. Podczas II wojny światowej zginęło 50mln ludzi, a 35mln zostało rannych. Powojenny świat podzielił się na dwa bloki militarne, z których jeden pozostawał pod przywództwem ZSRR, a drugi USA.

   78 rocznica wybuchu II wojny światowej - Obrazek 1

 • 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  Powstanie Warszawskie 1944 to wystąpienie zbrojne przeciwko wojskom niemieckim, okupującym stolicę, zorganizowane przez Armię Krajową w dniach 1 sierpnia - 31 października 1944 roku. Powstanie Warszawskie 1944 zostało przeprowadzone w ramach akcji „Burza”. Za początek powstania warszawskiego uznaje się datę 1 sierpień 1944, czas - tzw. Godzina W. Głównym celem powstania warszawskiego było obalenie Niemców, a także ratowanie suwerenności, kształtu granicy wschodniej sprzed wojny, a także obrona przed stworzeniem w Warszawie władz państwowych narzuconych przez ZSRR. 

  W przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego do ludności zaapelował Związek Patriotów Polskich, apelując do walki przeciwko niemieckiemu okupantowi. Zbliżająca się Armia Czerwona, jej sukcesy na froncie i ryzyko dalszego powodzenia przesądziły o wybuchu powstania. Polscy dowódcy - m.in. Bór Komorowski, oceniali, że walki zostaną przeprowadzone szybko i potrwają zaledwie kilka dni, w rzeczywistości trwały aż 63 dni.

  W momencie wybuchu Powstania Warszawskiego niemieckie siły zbrojne (Wehrmacht), otrzymały od Hitlera rozkaz zrównania Warszawy z ziemią, miasto miało przestać istnieć. Plan nie do końca się spełnił, jednak straty poniesione podczas dwumiesięcznych walk były ogromne. Powstanie 44 - straty po stronie polskiej wyniosły około 10 tys. zabitych i 7 tys. zaginionych, 5 tys. rannych żołnierzy oraz od 120 do 200 tysięcy ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród Niemców było 10 tys. zabitych, 7 tys. zaginionych, 9 tys. rannych żołnierzy oraz 300 zniszczonych czołgów i samochodów pancernych. 

  W  TVP1 -  01.08.2017 o godzinie 20.20 koncert „Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki”.

  73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Obrazek 1

 • Zostań wakacyjnym korespondentem

  26.06.2017

  Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku jeżeli macie ochotę podzielić się ciekawymi informacjami, wiadomościami lub zdjęciami to zostańcie korespondentami. Każdy uczeń przesyłając zdjęcie lub opisując ciekawe wydarzenie z wakacji zostanie dziennikarzem. Artykuł, krótka informacja lub zdjęcie zostanie zamieszczone na szkolnej stronie www. Warunkiem zamieszczenia jest podanie swojego imienia i nazwiska. Wiadomości i zdjęcia należy przesłać na adres spchodeljr1@wp.pl. Czekam na wasze prace. Do udziału zapraszam także nauczycieli naszej szkoły.

  Zostań wakacyjnym korespondentem - Obrazek 1Zostań wakacyjnym korespondentem - Obrazek 2

 • Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego - wyniki

  30.06.2017

  Wyniki międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego w roku szk.2016/2017. Gratulacje dla zwycięzców ze szkoły w Kluczkowicach, Granicach i Chodlu.
  kl. IV
  I miejsce
  Miłosz Królikowski     SP Chodel
  II miejsce
  Franciszek Gasiński     SP Chodel
  III miejcse
  Milena Dudziak    SP Chodel               
  Uczeń  SP Granice         
  kl.V
  I miejsce
  Uczeń SP Granice
  II miejsce
  Honorata Legęza    SP Chodel     
  Milena Dzierżak     SP Chodel
  III miejsce
  Joanna Zapalska    SP Kluczkowice
  kl.VI
  I miejsce
  Anna Kujawska    SP Chodel 
  Adrian Łbik    SP Chodel
  II miejsce
  Uczeń   SP Granice 
  Uczeń   SP Granice
  III miejsce
  Maja Sokół    SP Kluczkowice

  Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego - wyniki - Obrazek 1
   

 • Koniec roku szkolnego 2016/2017.

  23.06.2017

  Koniec roku szkolnego dla uczniów, ostatni dzień w szkole.  Na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody. Najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy VIa Anna Kujawska. Otrzymała nagrodę z rąk wójta Gminy Chodel. Uczniowie klas I - III  i IV –VI otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor Iwony Łomicz oraz dyrektor Jadwigi Piłat. Wręczone zostały też nagrody za czytelnictwo i 100% frekwencję. Zdjecia - Album fotograficzny - galeria - Koniec roku szkolnego 2016/2017.

  Koniec roku szkolnego 2016/2017. - Obrazek 1

 • Wakacje, wakacje, wakacje...

  25.06.2017

  Na wakacje życzymy wszystkim słonecznej pogody, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wrażeń podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. 

  Wakacje, wakacje, wakacje... - Obrazek 1

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

  22.06.2017

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się:

  23.06.2017 r. (piątek) o godz. 9:00,

  - Msza Św. w kościele parafialnym o godz. 8:00.

  Zapraszamy uczniów i rodziców.

   

 • Wycieczka do Warszawy

  22.06.2017

  12 czerwca 2017 r. klasy III były na wycieczce w Warszawie. Na początku wycieczki odwiedziliśmy  Stadion Narodowy. Ogromną atrakcją dla dzieci były trybuny, szatnie piłkarzy z koszulkami zawodników. Następnie udaliśmy się do Łazienek i na Stare Miasto, gdzie podziwialiśmy pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Podczas spaceru po Warszawie oglądaliśmy pomnik Małego Powstańca i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec wycieczki udaliśmy się 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwialiśmy panoramę Warszawy. Zdjęcia Album fotograficzny galeria - Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy - Obrazek 1

 • Samorząd - super klasa.

  20.06.2017

  Samorząd Szkolny z opiekunem pania Anną Bogutą na dzisiejszym spotkaniu podsumował konkurs na Super Klasę oraz zbiórkę surowców wtórnych i baterii. Super klasą została klasa 6b. Pani Agnieszka Arabska przedstwiła wyniki konkursu z języka angielskiego i razem z panią Dyrektor Iwoną Łomicz wręczyła nagrody uczestnikom. Podsumowania wyników czytelnictwa dokonała pani Anna Czuryło. Ogłoszone też zostały wyniki wyborów do samorządu - Przewodniczacym został Jakub Ptasiński kl 6b, zastępcą Kacper Marzec z klasy 3a. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Samorząd 2017

  Samorząd - super klasa. - Obrazek 1

 • Pszczelarze 2017

  20.06.2017

  W naszej szkole 20.06.2017r.odbyło się spotkanie z pszczelarzami z Pasieki Bartuzi. Panowie ciekawie opowiadali o życiu pszczół ich pracy oraz zagrożeniach dla ich życia jakie niesie nieodpowiedzialna działalność człowieka. Uczniowie poznali organizację pszczelego roju. Mogli obejrzeć ul jego wyposażenie oraz narzędzia potrzebne do pracy w pasiece. Spotkanie zakończyła degustacja miodu. Zdjęcia Album fotograficzny galeria - Pszczelarze 2017

  Pszczelarze 2017 - Obrazek 1

 • Wycieczka Zamość 2017

  18.06.2017

  W dniu 12 czerwca uczniowie klas drugich byli na wycieczce w Zamościu. Zwiedzili Stare Miasto, Katedrę, Rynek z renesansowymi kamieniczkami i ZOO. W Manufakturze Słodyczy " Tęcza" oglądali pokaz produkcji cukierków, samodzielnie robili pyszne lizaki, a potem słodkie zakupy. Dopisała nam piękna pogoda i dobre humory. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Wycieczka Zamość 2017.

  Wycieczka Zamość 2017 - Obrazek 1

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W CHODLU IM KS JANA TWARDOWSKIEGO
  CHODEL
  24-350 CHODEL
  ul. SZKOLNA 19
 • tel. (81) 829 10 24 ; fax. (81) 829 10 30

Galeria zdjęć