Nawigacja

 • Wycieczka - Straż Pożarna w Chodlu

  Wycieczka - Straż Pożarna w Chodlu
  22.01.2018

  W albumie fotograficznym nowa galeria - Wycieczka - Straż Pożarna w Chodlu.

  Wycieczka - Straż Pożarna w Chodlu - Obrazek 1

 • Turniej Wiedzy o Ziemi Chodelskiej

  Turniej Wiedzy o Ziemi Chodelskiej
  16.01.2018

  W grudniu 2017 roku drużyna z naszej szkoły w składzie: Oliwia Jackowska, Kamil Karczmarski, Kamila Sawicka, Karolina Kłodnicka i Wioleta Izdebska, wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Ziemi Chodelskiej. Warunkiem uczestnictwa było w tym roku oprócz opanowania wiadomości o historii i dniu dzisiejszym Chodla, przygotowanie mapy gminy z zaznaczeniem na niej obiektów zabytkowych, ciekawych miejsc itp. oraz napisanie prac na temat: "Mój wymarzony Chodel". Z dumą zawiadamiamy, iż nasza drużyna pokonała drużyny ze szkół w Granicach i Ratoszynie i zajęła I miejsce. Puchar Przewodniczącej Rady Gminy przynieśliśmy do szkoły!

  Turniej Wiedzy o Ziemi Chodelskiej - Obrazek 1

 • Zemborzyce Tereszyńskie 2018

  Zemborzyce Tereszyńskie 2018
  15.01.2018

  W dniu 12 stycznia 2018 r odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im.ks.J.Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, która świętowała 10 rocznicę nadania imienia.

  W uroczystościach rocznicowych wzięły udział poczty sztandarowe szkół z województwa lubelskiego noszących imię księdza Jana Twardowskiego.

  W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły oraz Pan Dyrektor Wiesław Dudek, Pani Wicedyrektor Iwona Łomicz, opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Anna Boguta oraz uczniowie, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Święta dobrych życzeń” – Boże Narodzenie w twórczości ks.J.Twardowskiego. Nagrodzona została praca Oli Madejek, a wyróżnienie otrzymały: Oliwia Dziatczak, Julia Dziatczak, Alicja Gołofit, Kamila Czernel, Ola Dudziak.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Później uczniowie przedstawili montaż słowno-poetycki prezentując twórczość i życie ks.J.Twardowskiego oraz wręczono nagrody w konkursie plastycznym. Na zakończenie na salę wniesiono olbrzymi tort, którym poczęstowano wszystkich gości. Zdjęcia w Albumie fotograficznym galeria - Zemborzyce Tereszyńskie 2018.

  Zemborzyce Tereszyńskie 2018 - Obrazek 1

 • Jasełka 2017

  Jasełka 2017
  04.01.2018

  22 grudnia 2017 r uczniowie klasy 2 przedstawili Jasełka, które przygotowali z pomocą Pani Teresy Meli i Magdaleny Kwietniewskiej. Jasełka uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu Chórku uczniów z klasy III pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Tarczyńskiego. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Jasełka 2017.

   

  Jasełka można będzie obejrzeć w dniu 6 stycznia 2018r. po Mszy Św o godz. 10.30 w Kościele Parafialnym w Chodlu. Uczniowie wystąpią też na Opłatku Gminnym dla mieszkańców Chodla.

  Jasełka 2017 - Obrazek 1

 • Zaproszenie - Jasełka 2017

  Zaproszenie - Jasełka 2017
  18.12.2017

  Świąt wypełnionych radością i miłością,

  niosących spokój i odpoczynek.

  Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

  życzą

  Uczniowie, Nauczyciele i Dyrekcja

  Szkoły Podstawowej

  im.ks.Jana Twardowskiego w Chodlu

   

  Serdecznie zapraszamy na

  „Jasełka”

  które odbędą się

  dnia 22 grudnia 2017 r /piątek/

  o godz. 10.35

  Zaproszenie - Jasełka 2017 - Obrazek 1

 • Wycieczka Bałtów 2017

  Wycieczka Bałtów 2017
  06.12.2017

  Klasa 3A i 3B razem z wychowawczyniami Panią Elżbietą Górniak i Panią Martą Skubisz odwiedziła 6 grudnia 2017 r Wioskę Św. Mikołaja w Bałtowie. Zwiedzanie wioski zaczęliśmy od spaceru po Juraparku, po którym oprowadził nas Mikołajek. Wszystkie dzieci otrzymały czapkę mikołajkową. Następnie udaliśmy się do Królowej Śniegu, by na początku posłuchać Baśni o Kaju i Gerdzie. Pobyt w komnatach Królowej Śniegu uświetnił występ czarodzieja – a sama Królowa była uśmiechnięta i rozdawała cukierki. W domku u Pani Choinki odbyły się warsztaty plastyczne – wszyscy malowali aniołki gipsowe, a potem posypywali je czarodziejskim złotem. To nie koniec atrakcji – przecież mieliśmy spotkać Św.Mikołaja. W tym celu udaliśmy się do wioski. Powitał nas Lis, a do domku Mikołaja wszyscy musieli przejść przez tunel odwagi.Spotkanie z Mikołajem było radosne, każdy otrzymał paczkę – bo na wycieczce były tylko grzeczne dzieci. Do zobaczenia Mikołaju za rok! Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria  Bałtów 2017.

  Wycieczka Bałtów 2017 - Obrazek 1

 • Zabawa Andrzejkowa 2017

   Zabawa Andrzejkowa 2017
  28.11.2017

  Zabawa Andrzejkowa odbyłą się w dniu 28 listopada 2017 r. Tradycyjnie otwarty był Salon wróżb oraz Kawiarenka oferująca pyszne ciastka i napoje. Przy wesołej muzyce wszyscy bawili się doskonale, a imprezę uświetnił występ szkolnej grupy tanecznej. W czasie  Andrzejek zbieralismy dary w ramach akcji organizowanej przez Radio Lubli – „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Paczki z prezentami trafią do potrzebujących rodzin. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria  Zabawa Andrzejkowa 2017.

   Zabawa Andrzejkowa 2017 - Obrazek 1

 • DPS Krężnica 2017

  DPS Krężnica 2017
  25.11.2017

  W dniu 24 listopada 2017 r uczniowie naszej szkoły gościli w Domu Opieki w Krężnicy Jarej z przedstawieniem z okazji Święta Niepodległości. Co roku uczniowie odwiedzają pensjonariuszy z okazji świąt państwowych i kościelnych. 

  Artyści zostali bardzo miło przyjęci, zebrali gromkie brawa, ale największą nagrodą było wzruszenie na twarzach widzów.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria DPS Krężnica 2017.

  DPS Krężnica 2017 - Obrazek 1

 • 11 Listopada 2017

  11 Listopada 2017
  14.11.2017

  Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole w dniu 14 listopada 2017r. Inscenizację drogi Polaków do wolności przedstawili uczniowie klas V i IV pod opieką Pani Anny Boguty. Bardzo wymowna część artystyczna przypomniała wszystkim o najważniejszych momentach w historii Polski. Inscenizację pięknie dopełniły pieśni w wykonaniu chórku szkolnego, którym opiekuje się Pan K.Tarczyński. Inscenizacja została też zaprezentowana w Kościele Parafialnym w Chodlu.

  Zdjęcia w Albumie Fotograficznym - galeria - 11 listopada 2017.

  11 Listopada 2017 - Obrazek 1

 • Ślubowanie klas pierwszych 2017

  Ślubowanie klas pierwszych 2017
  10.10.2017

   Dnia 27.10.2017 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej im.ks.J.Twardowskiego w Chodlu w obecności zgromadzonych nauczycieli, rodziców i uczniów.Klasy I A z wych. Panią Z.Wyroślak i klasa Ib z wych. Panią A.Ceglińską zaprezentowały swoje umiejętności – dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły.Na koniec uroczystości pierwszaki zostały przyjęte do braci uczniowskiej przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego – wcześniej obcięto im ośle uszy, długie języki. Wszyscy z uśmiechem wypili magiczny, cytrynowy napój.Dyrekcja szkoły oraz rodzice życzyli najmłodszym wychowankom samych sukcesów, zadowolenia i najwyższych ocen w szkole.Zdjęcia w Albumie Fotograficznym- galeria Ślubowanie klas pierwszych 2017

  Ślubowanie klas pierwszych 2017 - Obrazek 1

 • Dzień Edukacji Narodowej 2017

  Dzień Edukacji Narodowej 2017
  17.10.2017

  W dniu 17.X.2017 r świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczna przygotowana została przez klasy IV. Występy uświetnił chórek szkolny. Pan dyrektor Wiesław Dudek oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły. Słodkie upominki wręczył nauczycielom Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w Albumie Fotograficznym- galeria Dzień Edukacji Narodowej 2017

  Dzień Edukacji Narodowej 2017 - Obrazek 1

 • Wycieczka do pracowni szkła

  Wycieczka do pracowni szkła

  W dniach 5 i 6 października klasy trzecie były na wycieczce i warsztatach w pracowni szkła artystycznego u Państwa Ewy i Marka Jargiło we Wronowie. Pan Marek zapoznał uczniów z historią  oraz różnymi technikami tradycyjnego, ręcznego formowania szkła. Pod okiem mistrza każdy uczestnik próbował własnych sił, powstawały ciekawe, unikalne i fantastyczne prace. Natomiast pani Ewa uczyła sztuki rysowania i grawerowania na placku szklanym. Uczniowie pracowali precyzyjnie i w skupieniu tworząc cudowne prace, które zabrali do domów. Były to bardzo ciekawe i interesujące warsztaty, które przypadły wszystkim do gustu. Zachęcamy inne klasy do udziału w tych warsztatach. Zdjęcia w galerii Pracownia szkła 2017.

  Wycieczka do pracowni szkła - Obrazek 1

 • WYCIECZKA DO LASU

  WYCIECZKA DO LASU
  05.10.2017

  W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy III a, wybrali się do lasu. W naturalnym środowisku omawiali warstwy lasu, ich roślinność i mieszkańców. Przez lupę obserwowali ciekawe okazy. Opisywali różnice między drzewem, a krzewem, rozróżniali grzyby. Nasłuchiwali odgłosów przyrody. Na koniec wesoło się bawili na placu zabaw. Wycieczka chociaż niedługa, sprawiła wszystkim dużo radości. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Wycieczka do lasu 2017.

  WYCIECZKA DO LASU - Obrazek 1

 • Rozstrzygnięcie konkursu KRUS

  Rozstrzygnięcie konkursu KRUS
  28.09.2017

  W dniu 27 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Jestem bezpieczny na wsi”. Podczas spotkania z przedstawicielem KRUS-u panem Bogdanem Zezulą uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Następnie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Jestem bezpieczny na wsi”. Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Jadwigi Piłat, Moniki Grocheckiej i Marii Szatan. Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Z rąk kierownika KRUS otrzymali piękne nagrody. Zdjęcia - w albumie Konkurs KRUS.

  Uczniowie wyróżnieni:

  1. Zosia Królikowska kl. I a

  2. Blanka Beksiak kl.IIIb

  3. Ola Pawlikowska kl.IIIb

  4. Milena Czuryszkiewicz kl.IIIb

  5. Mikołaj Drózd kl.IIIa

  6. Konrad Karczmarski kl.IIIb

  7. Martynka Wieczorek kl.IIIb

 • Dnia 14 września 2017r (czwartek) o godzinie  16.00 odbędzie się pierwsze w nowym roku szkolnym 2017/2018 zebranie rodziców uczniów klas I-VII.

  Prosimy wszystkich rodziców o udział w zebraniu.

   - Obrazek 1

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
  10.09.2017

  W dniu 04.09.2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Rok szkolny zainaugorawany został mszą swiętą w naszym kosciele parafialnym. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Tadeusz Domżał. W szkole wysłuchaliśmy wystąpienia pana dyrektora Wiesława Dudka, który od tego roku szkolnego jest nowym dyrektorem szkoły. W obecności uczniów, rodziców i nauczycieli nowy dyrektor złożył ślubowanie na sztandar szkoły. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na te ważną dla społeczności szkolnej uroczystość. Witamy w naszej szkole nowych nauczycieli Iwonę Dzikowska, Martynę Gasińską,Annę Kwietniewską, Małgorzatę Małecką, Jolantę Mędrek, Dariusza Mirosława, Marzeną Pietraś, Annę Pleńkowską - Dudek, Krzysztofa Płechę, Marię Rodzinek oraz Agnieszkę Wrzołek. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom sukcesów. Zdjęcia w galerii - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
  31.08.2017

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Chodlu odbędzie się w dniu 4 września 2017r. 

  Program rozpoczęcia roku szkolnego:

  godz: 8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym,

  godz: 9.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

  Na uroczystość zapraszamy uczniów, rodziców, opiekunów oraz dziadków.

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 - Obrazek 1

 • 78 rocznica wybuchu II wojny światowej

  78 rocznica wybuchu II wojny światowej
  31.08.2017

  II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku gdy pancernik "Schleswig-Holstein" zaatakował polską składnicę tranzytową na Westerplatte. 17 września 1939 roku wschodnią granicę Rzeczpospolitej przekroczyła Armia Czerwoną. Pretekstem była ochrona mniejszości białoruskiej i ukraińskiej w rzeczywistości zostało to uzgodnione wcześniej w tajnym protokole do paktu Ribbentrop- Mołotow. 28 września 1939 roku Niemcy i ZSRR podpisały układ o przyjaźni i granicach, w którym dzieliły Polskę między siebie. II wojnę światową w Europie zakończyło zdobycie Berlina 8 maja 1945 roku. III Rzesza podpisała akt bezwarunkowej kapitulacji. Podczas II wojny światowej zginęło 50mln ludzi, a 35mln zostało rannych. Powojenny świat podzielił się na dwa bloki militarne, z których jeden pozostawał pod przywództwem ZSRR, a drugi USA.

   78 rocznica wybuchu II wojny światowej - Obrazek 1

 • 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  Powstanie Warszawskie 1944 to wystąpienie zbrojne przeciwko wojskom niemieckim, okupującym stolicę, zorganizowane przez Armię Krajową w dniach 1 sierpnia - 31 października 1944 roku. Powstanie Warszawskie 1944 zostało przeprowadzone w ramach akcji „Burza”. Za początek powstania warszawskiego uznaje się datę 1 sierpień 1944, czas - tzw. Godzina W. Głównym celem powstania warszawskiego było obalenie Niemców, a także ratowanie suwerenności, kształtu granicy wschodniej sprzed wojny, a także obrona przed stworzeniem w Warszawie władz państwowych narzuconych przez ZSRR. 

  W przeddzień wybuchu Powstania Warszawskiego do ludności zaapelował Związek Patriotów Polskich, apelując do walki przeciwko niemieckiemu okupantowi. Zbliżająca się Armia Czerwona, jej sukcesy na froncie i ryzyko dalszego powodzenia przesądziły o wybuchu powstania. Polscy dowódcy - m.in. Bór Komorowski, oceniali, że walki zostaną przeprowadzone szybko i potrwają zaledwie kilka dni, w rzeczywistości trwały aż 63 dni.

  W momencie wybuchu Powstania Warszawskiego niemieckie siły zbrojne (Wehrmacht), otrzymały od Hitlera rozkaz zrównania Warszawy z ziemią, miasto miało przestać istnieć. Plan nie do końca się spełnił, jednak straty poniesione podczas dwumiesięcznych walk były ogromne. Powstanie 44 - straty po stronie polskiej wyniosły około 10 tys. zabitych i 7 tys. zaginionych, 5 tys. rannych żołnierzy oraz od 120 do 200 tysięcy ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród Niemców było 10 tys. zabitych, 7 tys. zaginionych, 9 tys. rannych żołnierzy oraz 300 zniszczonych czołgów i samochodów pancernych. 

  W  TVP1 -  01.08.2017 o godzinie 20.20 koncert „Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki”.

  73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - Obrazek 1

 • Zostań wakacyjnym korespondentem

  Zostań wakacyjnym korespondentem
  26.06.2017

  Wakacje to dla uczniów czas wypoczynku jeżeli macie ochotę podzielić się ciekawymi informacjami, wiadomościami lub zdjęciami to zostańcie korespondentami. Każdy uczeń przesyłając zdjęcie lub opisując ciekawe wydarzenie z wakacji zostanie dziennikarzem. Artykuł, krótka informacja lub zdjęcie zostanie zamieszczone na szkolnej stronie www. Warunkiem zamieszczenia jest podanie swojego imienia i nazwiska. Wiadomości i zdjęcia należy przesłać na adres spchodeljr1@wp.pl. Czekam na wasze prace. Do udziału zapraszam także nauczycieli naszej szkoły.

  Zostań wakacyjnym korespondentem - Obrazek 1Zostań wakacyjnym korespondentem - Obrazek 2

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W CHODLU IM KS JANA TWARDOWSKIEGO
  CHODEL
  24-350 CHODEL
  ul. SZKOLNA 19
 • tel. (81) 829 10 24 ; fax. (81) 829 10 30

Galeria zdjęć