Nawigacja

 • Egzamin na Kartę Rowerową

  10.06.2017

  W dniu 09.06.2017r uczniowie klas czwartych zdawali egzamin teoretyczny i praktyczny  na kartę rowerową. Podczas egzaminu pokonywali rowerem przeszkody rozstawione na torze przeszkód. Egzamin praktyczny jest jednym z wymagań uzyskania karty rowerowej. Egzamin teoretyczny składał się z 15 pytań. Warunkiem zaliczenia było uzyskanie 80% poprawnych odpowiedzi. Uczniom, którzy zaliczyli egzamin i uzyskali pierwsze prawo jazdy życzymy szerokiej drogi. Zdjęcia w galerii – Karta rowerowa 2017.

 • Dzień Otwarty

  05.06.2017

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym Rodziców wraz dziećmi 13.06.2017r. (wtorek) godz. 15.00
  W tym dniu przyszli uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z obiektem szkolnym 
  oraz z  proponowaną ofertą edukacyjną  na rok szkolny 2017/2018.

  W PROGRAMIE:

  • spotkanie informacyjne z wicedyrektorem szkoły
  • spotkanie z wychowawczyniami klas I  
  • zwiedzanie sal dydaktycznych oraz całego terenu szkoły.

  Przyszli pierwszoklasiści spotkają się z członkami Samorządu Uczniowskiego.
  Zachęcamy do udziału!
   

 • Dzień Dziecka 2017

  02.06.2017

  Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy 02.06.2017r. Podczas obchodów była :

  • Burza oklasków - dla sportowców roku wśród dziewcząt i chłopców, zespołów tanecznych, zwycięzców w konkursie piosenki anglojęzycznej, oraz uczestników konkursu „Matematyczny Kangur'”,
  • Deszcz słodyczy - od rodziców, waty cukrowej od dyrekcji,
  • Moc atrakcji - rozgrywki w piłce nożnej.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości.
  Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Dzień Dziecka 2017 i galeria Dzień Dziecka 1 2017.

 • Dzień Patrona 2017

  01.06.2017

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona ks Jana Twardowskiego. Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym przez księdza proboszcza Tadeusza Domżała.  Po przemarszu do szkoły  uczniowie obejrzeli część artystyczną przygotowana przez uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami p. Mariolą Piertoń i p. Waldemarem Jakubowskim. W części artystycznej udział wzięli też uczniowie klas piątych i chór szkolny pod kierunkiem pana Krzysztofa Tarczyńskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście ksiądz proboszcz, dyrektorzy szkół, dawni dyrektorzy szkoły, byli nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców oraz rodzice. W czasie uroczystości pani dyrektor Iwona Łomicz  oraz Jadwiga Piłat wręczyły nagrody dla zwycięzców konkursów. W imieniu zaproszonych gości głos zabrał proboszcz  ks  Tadeusz Domżał. Na zakończenie uroczystości ks proboszcz grając na gitarze wykonał własną piosenkę. Otrzymał brawa za swój występ. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili sie do przygotowania rocznicowych obchodów. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria - Dzień Patrona 2017.

 • Dzień Matki w naszej szkole 2017

  29.05.2017

  Nowe zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Dzień Matki 2017.

 • Dzień Patrona

  25.05.2017

  Serdecznie zapraszamy 1 czerwca 2017 r.

  na uroczyste obchody  Dnia Patrona Szkoły Podstawowej  im. ks. Jana Twardowskiego w Chodlu.


  Dyrekcja, i Uczniowie 
  Szkoły Podstawowej im.ks.J.Twardowskiego
  w Chodlu

  Porządek uroczystości:

  8.45 - Wymarsz do kościoła
  9.00 - Msza Święta w Kościele Św.Trójcy w Chodlu
  10.00 - Przemarsz do szkoły
  10.20 - Powitanie zaproszonych gości
  10.30 - Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI
  11.30 - Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o  twórczości ks. J. Twardowskiego
  11.30 - Poczęstunek

 • Warsztaty piekarnicze

  29.05.2017

   23 maja klasa III a uczestniczyła  w  warsztatach piekarniczych. Podczas wycieczki uczniowie  poznali historię chleba ,,Od ziarenka do bochenka”, zapoznali się z tradycyjną metodą produkcji pieczywa i z historią rzemiosła cechów piekarskich . Uczestniczyli też w warsztatach piekarniczych, gdzie pod czujnym okiem pani M. Zubrzyckiej  własnoręcznie wykonywali rożnego rodzaju bułeczki drożdżowe: chałkę, precelka, ptaszka, serduszko dla mamy z okazji zbliżającego się jej święta oraz bułeczkę własnego pomysłu. Na koniec wycieczki i wszyscy uczestnicy otrzymali medale Honorowego Piernika . Zrobione bułeczki zabraliśmy do domu, by poczęstować rodzinę. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Zdjęcia Album fotograficzny galeria Piekarnia 2017.

   

 • Jestem Bezpieczny 2017 - zdjęcia

  24.05.2017

  W albumie fotograficznym w galerii Jestem Bezpieczny konkurs 2017 zamieszczone zostały zdjęcia z konkursu. Zdjęcia udostępniła Pani Agnieszka Ciekot z gazety Wspólnota Opolska.

 • Wycieczka do szklarni

  24.05.2017

  W dniach  17 i 18 maja klasa 3 a i 3 c odwiedziły szklarnię Pani Agnieszki Kwietniewskiej w Godowie. Uczniowie zwiedzili szklarnię, poznali ciekawostki związane z uprawą  pomidorów i obserwowali pracowników podczas zrywania i segregacji pomidorów. Na zakończenie  ani Agnieszka  przygotowała słodki poczęstunek i dla każdego dziecka pojemnik z pomidorami koktajlowymi do degustacji. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Zdjęcia w galerii Wycieczka do szklarni 2017.


   

 • Finał konkursu Jestem bezpieczny

  20.05.2017

  Dnia 19.05.2017r. w Opolu Lubelskim odbył się finał powiatowego konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem: „Jestem bezpieczny”. W finale wystapiło sześć drużyn ze szkół podstawowych z Zakrzowa, Zagłoby, Poniatowej Kolonii, Józefowa, Kluczkowic i Chodla. Na konkursowe zadania składały się: prezentacja szkoły i bezpiecznego hasła, rozwiązanie testu wiedzy oraz przedstawienie projektu koszulki promującej zdrowy i bezpieczny styl życia. W wyniku konkursowych zmagań pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Józefów, drugie nasza drużyna, a trzecie drużyna SP Poniatowa Kolonia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna główna w składzie: Kamila Sawicka, Anna Spudowska, Jakub Ptasiński oraz drużyna pomocnicza w składzie; Milena Dudziak, Emilia Kuryś i Anna Świrkosz. Drużyny przygotowały panie Monika Grochecka i Renata Żarnowska.

 • Nie lękajcie się - 2017r

  Dnia 16 maja 2017r. w 36 rocznicę zamachu, 97 rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II oraz 100 lecie objawień w Fatimie,  uczniowie klas drugich i szóstych przedstawili montaż słowno - muzyczny „Nie lękajcie się”.  Uroczystość przygotowali pani Magdalena Kwietniewska oraz pan Krzysztof Tarczyński (oprawa muzyczna). Zdjęcia w Albumie fotograficznym – galeria Jan Paweł II 2017.

 • Zebranie rodziców

  10.05.2017

  Dnia 15 maja 2017r. (poniedziałek) o godzinie  16.00 odbędą się  zebranie rodziców uczniów klas I-VI. Na zebraniach klasowych przedstawione zostaną propozycje ocen z zachowania oraz z przedmiotów. Obecność rodziców obowiązkowa.

   

 • Konstytucja Trzeciego Maja

  29.04.2017

  Uroczystość upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja przygotowały w tym roku klasy 5 z wychowawcami: p. A. Arabską i p. B. Gołofit. Na początku uczniowie  przypomnieli najważniejsze informacje na temat tego doniosłego wydarzenia. Następnie odbył się I - szy w naszej szkole Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym udział wzięli przedstawiciele klas 4 -6. Wykonane pieśni oceniało jury w składzie: p. Z. Wyroślak, p. A. Ceglińska i p. M. Szatan. Pierwsze miejsce w konkursie wyśpiewały sobie klasy 5b i 4b wykonując pieśni: "Witaj majowa jutrzenko" oraz "Piechota".  Dodatkowo uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na wielu instrumentach muzycznych. Kończąc uroczystość Pani dyrektor Iwona Łomicz zaproponowała wszystkim uczestnikom uroczystości wspólne wykonanie wybranej pieśni. Wszyscy zaśpiewali  "Wojenko, wojenko..." Oprawę muzyczną przygotował p. Krzysztof Tarczyński nauczyciel muzyki. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Trzeci Maj 2017.


   

 • Nowe galerie

  26.04.2017

  W albumie fotograficznym zamieszczone zostały nowe galerie Męka Pańska w DPS 2017 i Niebezpieczeństwa w internecie 2017.

 • Turniej BRD 2017

  26.04.2017

  W dniu 25.04 2017r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. W eliminacjach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z Ratoszyna i Chodla. Turniej wygrała drużyna szkoły z Ratoszyna, która będzie uczestniczyła w eliminacjach powiatowych w Józefowie. Życzymy im powodzenia. Zdjęcia w Albumie fotograficznym galeria BRD 2017.

   

 • Dzień Ziemi     

  26.04.2017

  W dniu 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy I zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków. W uroczystości uczestniczyły również dzieci z przedszkola, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zdjęcia w Albumie fotograficznym galeria Dzień Ziemi 2017.

 • Życzenia Wielkanocne

  12.04.2017

  Niech Zmartwychwstały Chrystus

  obudzi nas do nowego życia

  opromieni swym ciepłem nasze dni

  obudzi wzajemną życzliwość i miłość.

  Wszystkim uczniom, rodzicom,  nauczycielom i pracownikom obsługi na nadchodzące święta życzy dyrekcja szkoły.

 • Męka Pańska 2017

  12.04.2017

  W naszej szkole w dniu 11.03.2017r. odbyło się przedstawienie ,,Męka Pańska". Przedstawienie przygotowane zostało przez panie, Magdalenę Kwietniewską wraz z uczniami klas 5a i 5b. Oprawę muzyczną przygotował pan Krzysztof Tarczyński.. ,,Męka Pańska" wystawiona będzie w kościele parafialnym w dniu 14.03.2017r. o godzinie 20.00. Przedstawienie obejrzeli też pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Krężnicy. Zdjęcia z przedstawienia w Albumie fotograficznym w galerii ,,Męka Pańska 2017".

 • Bezpiecznie na wsi - KRUS

  28.03.2017

  W dniu 24 marca 2017r. w naszej szkole gosciliśmy pracownika KRUS Bełżyce. W ramach programu Bezpiecznie na wsi uczniowie zostali zapoznani z niebezpieczeństwami podczas prac w gospodarstwie rolnym oraz zagrożeniami. Przedstawiciel KRUS mówił o maszynach rolniczych, nawozach i środkach ochrony roślin. Uczniowie w ramach programu Bezpiecznie na wsi przygotują prace na konkurs. Zdjęcia ze spotkania w Albumie fotograficznym - galeria Bezpiecznie na wsi - KRUS.

 • Lekcja o św. Patryku i Irlandii - 2017

  22.03.2017

  21 marca na sali gimnastycznej dla wszystkich uczniów została przeprowadzona lekcja o św. Patryku i Irlandii. W czasie lekcji przedstawione zostały tradycyjne pieśni irlandzkie oraz tańce. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie, zwycięzcami zostali uczniowie kl. IV a. Uroczystość została przygotowana przez panią Agnieszkę Arabską.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W CHODLU IM KS JANA TWARDOWSKIEGO
  CHODEL
  24-350 CHODEL
  ul. SZKOLNA 19
 • tel. (81) 829 10 24 ; fax. (81) 829 10 30

Galeria zdjęć