Nawigacja

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia - 2018

  Światowy Dzień Pluszowego Misia - 2018
  26.11.2018

  Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano  w dniach 26-28 listopada obchody Święta Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć. Dzieci poznały historię pluszowego misia. Bawiły się przy piosenkach o znanych misiach. Rozwiązywały zagadki i rebusy. Słuchały fragmentów książek o misiach. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia - 2018.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2018

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2018
  01.11.2018

  W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się Dni otwarte Biblioteki Szkolnej.

  -wystawy książek

  -głośne czytanie bajek i baśni

  -konkursy

  - zgaduj zgadule

  Każda klasa przygotowała plakat promujący książkę i czytelnictwo. Uczniowie brali też  udział w Wojewódzkim Konkursie „Piękna nasza Polska Cała”.

  „Czytanie to moja pasja” pod takim hasłem 29 października odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

  30 października odbyło się podsumowanie wszystkich działań. Zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych w bibliotece.  Pani dyrektor Iwona Łomicz wręczyła uczniom dyplomy oraz nagrody książkowe. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych  - 2018.

      

 • 100 Rocznica odzyskania niepodległości

  100 Rocznica odzyskania niepodległości
  14.11.2018

   Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w Gminnych obchodach święta w dniu 11 listapada 2018 r. Uczestniczyliśmy ze sztandarem w Mszy Św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnych, złożyliśmy wiązanki pod pomnikiem poległych w II wojnie światowej i pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

  W dniu 13.11.2018 r w szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 5 z wychowawczyniami: Panią Renatą Żarnowską, Wiesławą Janik-Plak i Joanną Twardzik. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Krzysztof Tarczyński. Artyści otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria 100 Rocznica odzyskania niepodległości.

 • Koncert pieśni patriotycznych 2018

  Koncert pieśni patriotycznych 2018
  12.11.2018

  9 listopada 2018 r cała nasz społeczność rozpoczęła świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu gościliśmy w szkole – kapitana Wiesława Mazurkiewicza – uczestnika walk o wolną Polskę, żołnierza Armii Krajowej – obecnie Prezesa Koła Kombatantów w Chodlu, Panią Barbarę Zielińską – specjalistę służby leśnej – wspomagającą Szkolne Koło LOP, oraz Panią Lidię Staniulewicz – córkę partyzanta Stanisława Staniulewicza ps.Maciek

  Pan Dyrektor Wiesław Dudek powitał wszystich zebranych oraz gości. Na wstępie odbył się koncert pieśni patriotycznych i narodowych w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas.

  O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

  Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Polska Niepodległa” wręczyła Pani Barbara Zielińska wraz z dyrektorem szkoły i opiekunem Koła LOP – Panią Teresą Mela.

  Pani Barbara Zielińska odczytała list od Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie  z okazji Akcji sadzenia „Dębów Niepodległości”.

  Nasz dąb otrzymał imię Twardek i został uroczyście posadzony przed szkołą przez dyrekcję szkoły, zaproszonych gości i przedstawicieli klas. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Koncert pieśni patriotycznych 2018

 • Ślubowanie klas pierwszych 2018

  Ślubowanie klas pierwszych 2018
  29.10.2018

  Ślubowanie klas I i pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej to tradycja naszej placówki.

  Uroczystość odbyła się 26 października 2018 r.

  Klasa 1 A liczy 21 uczniów – wychowawczynią jest Pani Elżbieta Górniak. Klasa 2 B liczy 21 uczniów – wychowawczyni to Pani Marta Skubisz.

  Pierwszoklasiści, w obecności uczniów, nauczycieli i rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów.

  Następnie zaprezentowali część artystyczną – pokazali, czego już nauczyli się w szkole.

  Samorząd Uczniowski przygotował dla najmłodszych kolegów 3 próby – ośle uszy, długie języki zostały symbolicznie obcięte, a wypicie cierpkiego napoju zakończonego uśmiechem – miało nauczyć pierwszoklasistów pokonywania trudności z uśmiechem.

  Na zakończenie uczniowie klas I otrzymali prezenty – ołówki od Samorządu Uczniowskiego, okolicznościowe zeszyty z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę od dyrekcji szkoły, kolorowe słowniki od Rodziców.

  Najmłodszych kolegom życzymy samych sukcesów w nauce, tylko wesołych dni w szkole i jak najlepszych ocen.

  Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Ślubowanie klas pierwszych 2018.

 • Konkurs świetlic

  Konkurs świetlic
  23.10.2018

  Nasza świetlica bierze udział  w konkursie firmy Hasbro :Się gra, się ma. Rywalizujemy o odlotową salę gier, nowe wyposażenie i nową aranżację. Proszę wszystkich o wejście na stronę www.siegrasiema.com , tam po odnalezieniu naszej szkoły każdy z Was może oddać dziennie 1 głos na świetlicę. Można też bezpośrednio głosować na naszą szkołę pod linkiem:

                                   https://www.siegrasiema.com/swietlice/175

  Zachęcam wszystkich do głosowania na naszą świetlicę, a każdy głos z paragonem za zakup gry Hasbro w sieci Smyk to dodatkowe 50 punktów!

                                                  GŁOSUJ NA NAS!!!

  Głosować można codziennie do 19.11.2018r.

                                                                                                            Koordynator akcji J.Piłat

                                                                                                           wychowawcy świetlicy

 • Dzień Edukacji Narodowej 2018

  Dzień Edukacji Narodowej 2018
  15.10.2018

  Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich zwiazanych ze szkołą: Nauczycieli, Uczniów, Pracownikó obsługowych i Rodziców. Z tej okazji, jak co roku, odbyłą się uroczysta akademia przygotowana przez klasy 4a i 4b z wychowawczyniami Panią Agnieszką Żółtowską i Aleksandrą Królikowską. Uczniowie zaprezentowali śmieszne sceny z życia szkolnego, śpiewali piosenki. Zaprezentowano też układ taneczny – tańczyły Natalia Madejek i Blanka Beksiak.

  Pan dyrektor Wiesław Dudek złożył wszystkim życzenia oraz wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom obsługowym. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Dzień Edukacji Narodowej 2018.

 • Wyjazd integracyjny klas pierwszych

  Wyjazd integracyjny klas pierwszych
  10.10.2018

  W dniu 14 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych pojechali do Kraśnika na wycieczkę integracyjną. Celem wycieczki była wspólna zabawa na Placu Zabaw, gdzie bawili się w poszukiwaczy złota, zdobywali statek piracki, zjeżdżali na tyrolce i zgodnie bawili się na innych atrakcjach. Później sprawdzali swoje umiejętności przy prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych tych bez sygnalizacji oraz z sygnalizacją. Zwiedzili tez Park Leśny, gdzie prócz edukacyjnych tablic informacyjnych, puzzli, gier przyrodniczych, rzeźby leśnych zwierząt mogli też zagrać na cymbałkach oraz bębenkach. To był ich pierwszy szkolny wyjazd, ale bardzo udany. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Wyjazd integracyjny 2018.

 • Dzień Chłopaka 2018

  Dzień Chłopaka 2018
  02.10.2018

  2 października Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy świetnie się bawili przy ulubionej muzyce. Kawiarenka oferowała pyszne pączki i napoje. Chłopcy otrzymali słowne i muzyczne życzenia od koleżanek z klas. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Dzień Chłopaka 2018.

 • Nowe zakładki

  Nowe zakładki
  17.09.2018

  Na stronie szkoły zamieszczone zostały nowe zakładki:

  1. Egzamin ósmoklasisty,
  2. Projekty.

  Więcej informacji w zakładkach i na podstronach.

   

 • Ochrona danych osobowych

  Ochrona danych osobowych
  17.09.2018

  Informacje dotyczace Ochrony Danych Osobowych zostały zamieszczone w zakładce RODO. Podstrona zawiera następujące dokumenty:

  - Ogólna klauzula informacyjna,

  - Klauzula informacyjna – wizerunek i komunikacja,

  - Klauzula udzielenia zgody

  Szczegółowa klauzula informacyjna - monitoring wizyjny

   

  Wyżej wymienione dokumenty można pobrać z podstrony RODO jak i zakładki Dokumenty szkoły.

 • Konkurs Mój las 2018

   Konkurs Mój las 2018
  18.06.2018

  12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu Mój las. Uroczystość odbyła się w Nadleśnictwie Krasnystaw. W uroczystości uczestniczyła z nami Pani Barbara Zielińska przedstawiciel  Nadleśnictwa Kraśnik, które sponsorowało dojazd dzieci busem na miejsce uroczystości. A tak przedstawiała się lista nagrodzonych dzieci : 

  I miejsce w województwie zajął Mateusz Zarzycki - kl II

  II miejsce w województwie zajęli - Oskar Grudzień - kl II, Patryk Plak - kl II,

  III miejsce zajęła Obel Oliwia i Szczygieł Natalia - kl I,

  Wyróżnienie otrzymała Zosia Królikowska kl I

  W kategorii klas IV - VII

  III miejsce zajęły - Kamila Czernel i Milena Michalak

   Gratulujemy !!! 

  Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Mój las 2018

 • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III pt. "Mistrz Matematyki"

  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III pt. "Mistrz Matematyki"
  14.06.2018

  11 czerwca 2018 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III pt. "Mistrz Matematyki"

  I miejsce - Magdalena Mieszawska SP. Chodel

  II miejsce - Julia Szustakowska SP. Ratoszyn

  III miejsce - Patryk Rozmarynowski SP. Chodel

  W konkursie wzięli również udział uczniowie:

  Martyna Orzeł SP. Granice

  Małgorzata Tulpan SP. Ratoszyn

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie również otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, zaś wychowawcy - podziękowania.  Konkurs został zorganizowany przez Marię Szatan oraz Elżbietę Górniak.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Międzyszkolny Konkurs Matematyczny 2018.

 • Wycieczka do Warszawy 2018

  Wycieczka do Warszawy 2018
  15.06.2018

  W dniu 8 czerwca 2018 r. klasy trzecie były na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starego Miasta, gdzie czekał na nas pan przewodnik. Widzielismy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, pomnik Syrenki, oglądaliśmy Pomnik Małego Powstańca i zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Potem było zwiedzanie Stadionu Narodowego, który na wszystkich wywarł ogromne wrażenie. To nie koniec atrakcji, bo następnym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. Tu mogliśmy obserwować, doświadczać, poszukiwać odpowiedzi i eksperymentować angażując wszystkie zmysły. Wycieczka była bardzo udana i sprawiła nam dużo radości, co widać na naszych uśmiechniętych na zdjęciach twarzach. Zdjęcia -Album fotograficzny galeria - Wycieczka do Warszawy 2018.

 • Dzień Dziecka 2018

  Dzień Dziecka 2018
  15.06.2018

  Nowe zdjęcia -Album fotograficzny galeria - Dzień Dziecka 2018.

 • Dzień Patrona 2018

  Dzień Patrona 2018
  22.06.2018

  Dzień Patrona – ks.Jana Twardowskiego – obchodziliśmy w tym roku w dniu 5 czerwca.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św w Kościele Parafialnym w Chodlu. Część artystyczną poświęconą patronowi przygotowały klasy VI z wychowawczyniami – Panią Barbarą Gołofit i Panią Agnieszką Arabską. Pan Krzysztof Tarczyński wraz z chórkiem szkolnym przygotował oprawę muzyczną. Po występach odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Księdza Jana – publiczność zgłaszała odpowiedzi, najlepsi zostali nagrodzeni. Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie nagród w szkolnym konkursie wiedzy o patronie w kategorii klas I-III i IV –VIII. Zdjęcia w Album Fotograficzny - galeria Dzień Patrona 2018.

 • Dzień Rodziny 2018
  08.06.2018

  W dniu 29 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Rodziny. Akademię, w formie Koncertu Życzeń przygotowały klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. Martą Skubisz i p. Elżbietą Górniak. Prócz wierszy i piosenek były tańce indywidualne i grupowe. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali tradycyjne "Sto lat", po którym uczniowie wręczyli swoim rodzicowm laurki i kwiaty.  

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Rodziny 2018.

 • Święto Polskiej Niezapominajki

  Święto Polskiej Niezapominajki

        15 maja 2018 roku  w ,,Punkcie edukacji leśnej” Nadleśnictwa Świdnik nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Uczniowie naszej szkoły  brali udział w  konkursie plastycznym i zdobyli nagrody:

  Kategoria 1,,Świat owadów w oczach dzieci”

  II miejsce- Nikola Szczygieł klasa I a

  wyróżnienie-Oliwia Obel klasa I a

  Kategoria 2,,Kartka z niezapominajką”

  wyróżnienie- Miłosz Gołofit klasa II

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Polskiej Niezapominajki 2018

 • Dzień Rodziny 2018
  31.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Rodziny 2018.

 • Trzeci Maja 2018

  Trzeci Maja 2018
  30.04.2018

  Dnia 27 kwietnia 2018r odbyła się uroczysta akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczytsość przygotowali uczniowie klas VII z wychowawcami – Panią Anną Gasińską i Panem Waldemarem Jakubowskim. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Krzysztof Tarczyński z chórkiem szkolnym. Uczniowie zaprezentowali też poloneza, do którego przygotowała ich Pani Anna Kwietniewska. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria Trzeci Maja 2018.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA W CHODLU IM KS JANA TWARDOWSKIEGO
  CHODEL
  24-350 CHODEL
  ul. SZKOLNA 19
 • tel. (81) 829 10 24 ; fax. (81) 829 10 30

Galeria zdjęć