AKTUALNY CZAS

ROK SZKOLNY 2018/2019

• Światowy Dzień Pluszowego Misia - 2018
    26.11.2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano  w dniach 26-28 listopada obchody Święta Pluszowego Misia. Uczniowie klas I-III mieli możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć. Dzieci poznały historię pluszowego misia. Bawiły się przy piosenkach o znanych misiach. Rozwiązywały zagadki i rebusy. Słuchały fragmentów książek o misiach. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Pluszowego Misia - 2018.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - 2018
    01.11.2018

W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się Dni otwarte Biblioteki Szkolnej.

-wystawy książek

-głośne czytanie bajek i baśni

-konkursy

- zgaduj zgadule

Każda klasa przygotowała plakat promujący książkę i czytelnictwo. Uczniowie brali też  udział w Wojewódzkim Konkursie „Piękna nasza Polska Cała”.

„Czytanie to moja pasja” pod takim hasłem 29 października odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

30 października odbyło się podsumowanie wszystkich działań. Zostały ogłoszone wyniki konkursów organizowanych w bibliotece.  Pani dyrektor Iwona Łomicz wręczyła uczniom dyplomy oraz nagrody książkowe. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych  - 2018.

• 100 Rocznica odzyskania niepodległości
    14.11.2018

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły wzięła udział w Gminnych obchodach święta w dniu 11 listapada 2018 r. Uczestniczyliśmy ze sztandarem w Mszy Św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnych, złożyliśmy wiązanki pod pomnikiem poległych w II wojnie światowej i pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.

W dniu 13.11.2018 r w szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 5 z wychowawczyniami: Panią Renatą Żarnowską, Wiesławą Janik-Plak i Joanną Twardzik. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Krzysztof Tarczyński. Artyści otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia Album fotograficzny - galeria 100 Rocznica odzyskania niepodległości.

• Koncert pieśni patriotycznych 2018
    12.11.2018

9 listopada 2018 r cała nasz społeczność rozpoczęła świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu gościliśmy w szkole – kapitana Wiesława Mazurkiewicza – uczestnika walk o wolną Polskę, żołnierza Armii Krajowej – obecnie Prezesa Koła Kombatantów w Chodlu, Panią Barbarę Zielińską – specjalistę służby leśnej – wspomagającą Szkolne Koło LOP, oraz Panią Lidię Staniulewicz – córkę partyzanta Stanisława Staniulewicza ps.Maciek

Pan Dyrektor Wiesław Dudek powitał wszystich zebranych oraz gości. Na wstępie odbył się koncert pieśni patriotycznych i narodowych w wykonaniu przedstawicieli wszystkich klas.

• Ślubowanie klas pierwszych 2018
    29.10.2018

Ślubowanie klas I i pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej to tradycja naszej placówki.

Uroczystość odbyła się 26 października 2018 r.

Klasa 1 A liczy 21 uczniów – wychowawczynią jest Pani Elżbieta Górniak. Klasa 2 B liczy 21 uczniów – wychowawczyni to Pani Marta Skubisz.

Pierwszoklasiści, w obecności uczniów, nauczycieli i rodziców, złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów.

Następnie zaprezentowali część artystyczną – pokazali, czego już nauczyli się w szkole.