AKTUALNY CZAS

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

ROK SZKOLNY 2016/2017

• 16.04.2018

W dniu 6.04.2018 r. Komisja Konkursowa Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie dokonała rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego "Wielkanoc w przyrodzie - samodzielnie zaprojektowana i wykonana kartka świąteczna". Na Konkurs wpłynęły 973 prace z placówek z całego województwa lubelskiego.

Uczennica naszej szkoły – Weronika Świrkosz z klasy 5 a otrzymała wyróżnienie w kategorii klas 4-7. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 13 kwietnia 2018 r w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Gratulujemy! Zdjęcia Album fotograficzny galeria - Konkurs plastyczny 2018.

• 12.04.2018

W dniu 27 marca 2018 r odbyła się w szkole inscenizacja z okazji Świąt Wielkanocnych pt: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz” . Uwspółcześnioną wersję życia, nauki, osądzenia i śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przedstawili uczniowie klasy VI pod opieką Pani Magdaleny Kwietniewskiej. Stronę muzyczną przygotował Pan Krzysztof Tarczyński, na fletach grały uczennice klasy IV.

Inscenizacja została przedstawiona również w Kościele Parafialnym w Wielki Piątek oraz w Domu Opieki w Krężnicy.

• 26.03.2018

Witamy wiosnę!!! Klasy I-III witały wiosnę z lekkim opóźnieniem, bo 23 marca. Już o 8:00 na sali gimnastycznej rozpoczął się koncert piosenki wiosennej i ekologicznej. Każda klasa zaprezentowała jedną piosenkę. Po wesołym powitaniu mieliśmy niespodzianki w klasach. Zajęcia prowadziły nasze starsze koleżanki z klas VII. Było ciekawie, sympatycznie i inaczej niż codziennie. Po tych zajęciach udaliśmy się nad rzekę Chodelkę. Łąka była w całości pokryta białym śniegiem, a blisko rzeki zobaczyliśmy dwa piękne bociany. Stały zdziwione, że przyleciały do Polski, a tu zamiast wiosny jeszcze zima. Pożegnaliśmy tradycyjnie zimę, kukła popłynęła do morza i z nadzieją na wiosenne ciepełko wróciliśmy na zaśnieżone boisko. Każda klasa ulepiła wiosennego bałwana. Tak to witaliśmy wiosnę w tym roku w zimowej scenerii. Zdjęcia - galeria Wiosna 2018.

• 15.02.2018

W Albumie fotograficznym w galerii Choinka 2018 znajdują się nowe zdjęcia.

Zdjęcia z Zabawy Choinkowej 2018 - Obrazek 1

• 24.01.2018

Na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprosili uczniowie z klas I. Część artystyczna, na którą złożyły się wiersze i piosenki oraz tańce w wykonaniu najmłodszych uczniów bardzo podobały się zaproszonym, licznie przybyłym gościom. Wychowawczynie klas I Pani Anna Ceglińska i Pani Zofia Wyroślak przygotowały z uczniami upominki dla dziadków – laurki oraz słodkie bukiety cukierkowe. Babcie i dziadkowie zostali poczęstowani też ciastem. Wszyscy życzymy im dużo zdrowia i pociechy z wnuków. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Dzień Babci i Dziadka 2017.