AKTUALNY CZAS

liczba odwiedzin: 620187

WITAMY NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY

ROK SZKOLNY 2016/2017

• W dniach 5 i 6 października klasy trzecie były na wycieczce i warsztatach w pracowni szkła artystycznego u Państwa Ewy i Marka Jargiło we Wronowie. Pan Marek zapoznał uczniów z historią  oraz różnymi technikami tradycyjnego, ręcznego formowania szkła. Pod okiem mistrza każdy uczestnik próbował własnych sił, powstawały ciekawe, unikalne i fantastyczne prace. Natomiast pani Ewa uczyła sztuki rysowania i grawerowania na placku szklanym. Uczniowie pracowali precyzyjnie i w skupieniu tworząc cudowne prace, które zabrali do domów. Były to bardzo ciekawe i interesujące warsztaty, które przypadły wszystkim do gustu. Zachęcamy inne klasy do udziału w tych warsztatach. Zdjęcia w galerii Pracownia szkła 2017.

• 05.10.2017

W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy III a, wybrali się do lasu. W naturalnym środowisku omawiali warstwy lasu, ich roślinność i mieszkańców. Przez lupę obserwowali ciekawe okazy. Opisywali różnice między drzewem, a krzewem, rozróżniali grzyby. Nasłuchiwali odgłosów przyrody. Na koniec wesoło się bawili na placu zabaw. Wycieczka chociaż niedługa, sprawiła wszystkim dużo radości. Zdjęcia w Albumie fotograficznym - galeria Wycieczka do lasu 2017.

• 28.09.2017

W dniu 27 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Jestem bezpieczny na wsi”. Podczas spotkania z przedstawicielem KRUS-u panem Bogdanem Zezulą uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Następnie wykonali prace plastyczne pod hasłem „Jestem bezpieczny na wsi”. Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: Jadwigi Piłat, Moniki Grocheckiej i Marii Szatan. Siedmioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Z rąk kierownika KRUS otrzymali piękne nagrody. Zdjęcia - w albumie Konkurs KRUS.

• Dnia 14 września 2017r (czwartek) o godzinie  16.00 odbędzie się pierwsze w nowym roku szkolnym 2017/2018 zebranie rodziców uczniów klas I-VII.

Prosimy wszystkich rodziców o udział w zebraniu.

• 10.09.2017

W dniu 04.09.2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Rok szkolny zainaugorawany został mszą swiętą w naszym kosciele parafialnym. Mszę odprawił i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Tadeusz Domżał. W szkole wysłuchaliśmy wystąpienia pana dyrektora Wiesława Dudka, który od tego roku szkolnego jest nowym dyrektorem szkoły. W obecności uczniów, rodziców i nauczycieli nowy dyrektor złożył ślubowanie na sztandar szkoły. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na te ważną dla społeczności szkolnej uroczystość. Witamy w naszej szkole nowych nauczycieli Iwonę Dzikowska, Martynę Gasińską,Annę Kwietniewską, Małgorzatę Małecką, Jolantę Mędrek, Dariusza Mirosława, Marzeną Pietraś, Annę Pleńkowską - Dudek, Krzysztofa Płechę, Marię Rodzinek oraz Agnieszkę Wrzołek. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom sukcesów. Zdjęcia w galerii - Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.